Reklama

Designed by:

WZÓR NA KWIATEK SZYDEŁKOWY

Szydełkowe kwiatki dobrze nadają się do ożywienia cienkiej ażurowej czapeczki lub letniej bluzki albo jako ozdoba do włosów.

kwiatek szydełkowy

Nabieramy 6 oczek łańcuszka i łączymy w kółko 1 oczkiem ścisłym.

Na bazie kółka przerabiamy 10 półsłupków.

jak zrobić kwiatek szydełkowy
1 rząd płatków:
 • 5 oczek łańcuszka; opuszczamy na dole 1 oczko; w kolejne wyrabiamy 1 słupek; 3 oczka łańcuszka, jedno na dole opuszczamy i 1 słupek - tak aż do końca (w rządku jest 5 słupków)
 • w każdym okienku robimy kolejno 1 półsłupek, 1 słupek, 2 słupki podwójnie nawinięte, 1 słupek, 1 półsłupek; rząd kończymy 1 oczkiem ścisłym
 • jak zrobić kwiatek szydełkowy
  2 rząd płatków:
 • przerabiamy 4 oczka łańcuszka; przerabiamy 1 słupek wkłuwając się od tyłu pomiędzy słupki z poprzedniego rzędu; 4 oczka łańcuszka i znów słupek tak jak poprzednio (w rządku jest 5 słupków)
 • w każdym okienku robimy kolejno 1 półsłupek, 2 słupki, 2 słupki podwójnie nawinięte, 2 słupki, 1 półsłupek; rząd kończymy 1 oczkiem ścisłym
 • jak zrobić kwiatek szydełkowy

  jak zrobić kwiatek szydełkowy
  3 rząd płatków:
 • 5 oczek łańcuszka; robimy słupek umocowany od spodu na słupku z pierwszego rzędu płatków itd aż do końca (w rządku jest 5 słupków)
 • w każdym okienku robimy kolejno 1 półsłupek, 2 słupki, 3 słupki podwójnie nawinięte, 2 słupki, 1 półsłupek; rząd kończymy 1 oczkiem ścisłym
 • jak zrobić kwiatek szydełkowy

  jak zrobić kwiatek szydełkowy

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/wzor_na_kwiatek_szydelkowy.shtml">WZÓR NA KWIATEK SZYDEŁKOWY</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/wzor_na_kwiatek_szydelkowy.shtml]WZÓR NA KWIATEK SZYDEŁKOWY[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców