Reklama

Designed by:

OZDOBY ŚWIĄTECZNIE- HARMONIJKOWY ANIOŁEK Z PAPIERU

Papier jest jednym z najbardziej powszechnych materiałów do przygotowania ozdób bożonarodzeniowych. Chcę Wam zaproponować wykonanie papierowych harmonijkowych aniołków.

Do wykonania aniołka będziesz potrzebować:
 • białą kartkę formatu A4,
 • różowe papierowe kółeczko na buzię aniołka,
 • dwa żółte nieco większe kółeczka na aureolę,
 • długą linijkę,
 • ołówek,
 • nożyczki,
 • klej do papieru,
 • grubszą nitkę na zawieszkę.
 • Na krótszych bokach białej kartki formatu A4 zaznaczamy delikatnie ołówkiem punkty co centymetr. Zaginamy papier przy pomocy długiej linijki, tak by przeciwległe punkty połączyły się. Z tak przygotowanej kartki zaginamy harmonijkę. Papierową harmonijkę przecinamy na pół. Jedna z połówek harmonijki stworzy anielską sukienkę, druga znów przecięta na pół stworzy dwa skrzydełka.

  Po jednej stronie każdej z trzech harmonijek wycinamy niewielkim dziurkaczem otwory. Jeśli nie masz takiego dziurkacza możesz użyć większej igły i delikatnie przebić się kolejno przez wszystkie zakładki harmonijki.

  Po bokach sukienki doklejamy skrzydła (powstanie kształt litery "T"). Wykonane dziurkaczem lub igłą otwory muszą znaleźć się na górze. Trzeba uważać, by ich przypadkiem nie pozaklejać. Przez otwory przeciągamy nitkę. Nitkę zawiązujemy, zbierając papier w miejscu szyi aniołka.

  Mniejsze różowe kółeczko naklejamy na jedno z większych żółtych. Odwracamy różowym do dołu i podkładamy pod sznurek. Na wierzch naklejamy drugie żółte kółeczko. Sznurek związujemy tworząc zawieszkę. Przed zawieszeniem aniołka na choince można domalować mu oczka i buzię.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/ozdoby_bozonarodzeniowe_harmonijkowy_aniolek_z_papieru.shtml">OZDOBY ŚWIĄTECZNIE- HARMONIJKOWY ANIOŁEK Z PAPIERU</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/ozdoby_bozonarodzeniowe_harmonijkowy_aniolek_z_papieru.shtml]OZDOBY ŚWIĄTECZNIE- HARMONIJKOWY ANIOŁEK Z PAPIERU[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców