Reklama

Designed by:

BRANSOLETKI PRZYJAŹNI Z MULINY

Bransoletki przyjaźni z muliny (ang. friendship bracelets) pochodzą z Brazylii. Ogromną popularność zdobyły w latach 70 (zeszłego stulecia), która trwa nieprzerwanie aż do tej pory.

[Rozmiar: 33157 bajtów]

Noszone na nadgarstku bransoletki miały być ofiarowane przyjaciołom w dowód sympatii.Obdarowany, w założeniu, nie powinien był zdejmować bransoletki, gdyż dałby tym samym dowód zerwania przyjaźni.

Zabierając się do zrobienia bransoletki musimy zaopatrzyć się w:
 • kilka kolorów muliny
 • agrafkę
 • nieco czasu
 • Na bransoletkę przyjaźni powinniśmy przewidzieć kawałki muliny o długości około 1 metra (zawsze lepiej mieć więcej nici, niż potem dowiązywać bo brakuje do końca...). Zebrane razem nitki wiążemy na jednym końcu w duży supeł i przyczepiamy agrafką do spodni, poduszki czy miękkiego oparcia fotela i zabieramy się za wiązanie supełków.

  [Rozmiar: 23366 bajtów]

  Supełek w prawo

  [Rozmiar: 24707 bajtów]

  Supełek w lewo

  Każdy supełek składa się z jakby z dwóch ""związań". Supełki zawsze wiążemy na naprężonej nitce. Staramy się je wiązać mocno i starannie. Supełek w prawo zawsze wiążemy lewą nitkę na prawej, a supełek w lewo nitką prawą na lewej.

  Poza supełkami w prawo i w lewo do wiązanie bransoletek przyjaźni używa się supełków zwrotnych w prawo i supełków zwrotnych w lewo. By zrobić supełek zwrotny w prawo rozpoczynamy podobnie jak ze zwykłym supełkiem w prawo, ale drugie wiązanie wykonujemy w przeciwną stronę, tak jak w supełkach w lewo. I analogicznie: przy supełku zwrotnym w lewo zaczynamy tak jak przy zwykłym supełku w lewo a drugie wiązanie wykonujemy jak przy supełku w prawo.

  Proponuję wykonanie wąskiej bransoletki z wzorem jodełki i obramowaniem na brzegach. Jak wszystkie bransoletki z muliny wymaga ona nieco cierpliwości, ale myślę, że warto :-)

  [Rozmiar: 52859 bajtów]

  Ułożenie muliny kolorami jak na zdjęciu powyżej: bordowy, bordowy, zielony, różowy, szary, szary, różowy, zielony, bordowy, bordowy. Ten wzór wykonuje się naraz od prawej i lewej strony.

  Nitką bordową (od strony prawej) supełek w prawo na nitce bordowej i "pół" supełka na zielonej(po to by obwódka z bordowej nitki trzymała nam się reszty bransoletki). I dalej zieloną nitką kolejno wiążemy supełki na różowej i szarej. I od strony lewej tak samo tylko w odwrotnym kierunku: nitką bordową supełek w lewo na nitce bordowej i pół supełka na zielonej, zieloną nitką dalej supełki na różowej i szarej. Zielone nitki związujemy na środku "połówką" supełka.

  I w kolejnym rzędzie znów najpierw od prawej bordową obwódkę i dalej wiążemy supełki nitką różową na szarej i zielonej. I analogicznie od lewej. Na koniec rzędu związujemy pośrodku różowe nitki. Itd...

  Gdy bransoletka osiągnie pożądaną długość, końcówki nitek zaplatamy w małe warkoczyki, którymi będziemy wiązać ją sobie na ręce.

  Tym samym sposobem możemy wykonać nie tylko bransoletki na ręce, ale również breloczki do kluczy, sznureczki do suwaków od zamków, opaski na szyję, zakładki do książek czy nawet przy odrobinie cierpliwości paski do letnich sukienek i wiele wiele innych ozdób. Jeśli tylko starczy nam na to wszystko czasu to pomysłów z pewnością nie powinno zabraknąć ;-)

  Zobacz też drugi artykuł z wzorami na bransoletki przyjaźni.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/bransoletki_przyjazni_z_muliny.shtml">BRANSOLETKI PRZYJAŹNI Z MULINY</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/bransoletki_przyjazni_z_muliny.shtml]BRANSOLETKI PRZYJAŹNI Z MULINY[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców