| Designed by: |
WIELKANOCNE KOSZYCZKI Z PAPIERU
Zobacz też prosty koszyczek szydełkowy z płytą CD.
Z kolorowego papieru i bibuły możesz wyczarować z dzieckiem śliczne koszyczki wielkanocne, którymi udekorujecie mieszkanie w świąteczny czas.
![koszyczek wielkanocny z kwadratowej kartki papieru [Rozmiar: 51739 bajtów]](../grafika/koszyczek_z_kwadratu.jpg)
Na bazie kwadratowej kartki o dowolnych wymiarach możesz wykonać prosty koszyczek z papieru. Tak jak pokazano na zdjęciu, podziel kartkę na 9 małych kwadracików.
![jak zrobić koszyczek z kwadratu [Rozmiar: 43114 bajtów]](../grafika/koszyczek_z_kwadratu_1.jpg)
Rozetnij wzdłuż przerywanej linii, jak na fotografii, zegnij i sklej, by powatał kształt koszyczka.
![jak zrobić koszyczek z kwadratu [Rozmiar: 43114 bajtów]](../grafika/koszyczek_z_kwadratu_2.jpg)
Doczep rączkę z podłużnego kawałka papieru , ozdób kolorowym ornamentem i gotowe.
![jak zrobić koszyczek z kwadratu [Rozmiar: 43114 bajtów]](../grafika/koszyczek_z_kwadratu_3.jpg)
Poniżej kolejny pomysł - propozycja, na ozdobny koszyczek...
![wielkanocny koszyczek z papierowym barankiem [Rozmiar: 55700 bajtów]](../grafika/wielkanocny_koszyczek_01.jpg)
...który bez ozdób wygląda tak:
![wielkanocny koszyczek z barankiem - jak wykonać [Rozmiar: 49574 bajtów]](../grafika/wielkanocny_koszyczek_02.jpg)
Tutaj znajdziesz do niego schemat.
Ten koszyczek upleciony został z bibuły marszczonej (grubszy warkocz na koszyczek, cienszy na rączkę) i przyklejony do okrągłego wieczka po serkach topionych. Rączka usztywniona drucikiem wplecionym w warkocz.
![koszyczek z marszczonej bibuły [Rozmiar: 52124 bajtów]](../grafika/koszyczek_z_marszczonej_bibuly.jpg)
Kolejny koszyczek możecie przygotować również na bazie okrągłego wieczka od serków topionych. By podwyższyć mu ścianki obklejamy go wokół kartką papieru i przymocowujemy rączkę do trzymania. Teraz kolejny etap - szykowanie bibuły. Odcina się 2 równe paski bibuły (około 3 cm). Każdy pasek trzeba ponacinać z brzegu. Oba paseczki po rozwinięciu splatamy ze sobą. Są wtedy takie puszyste. Takimi puszystymi skręconymi bibułkami owijamy posmarowany klejem koszyk.
![koszyczek wielkanocny z marszczonej bibuły [Rozmiar: 58326 bajtów]](../grafika/koszyczek_ze_zwijanej_marszczonej_bibuly.jpg)
Pomysł, wykonanie i zdjęcia:
p. Joanna Hoffmann ze Szkoły Podstawowej w Bojszowach i
p. Grażyna Grzybowska z SP nr 12 w Gliwicach.
Opracowała Ola
Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:
<a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/wielkanocne_koszyczki_z_papieru.shtml">WIELKANOCNE KOSZYCZKI Z PAPIERU</a>
albo na forum internetowe:
[url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/wielkanocne_koszyczki_z_papieru.shtml]WIELKANOCNE KOSZYCZKI Z PAPIERU[/url]
Powrót do:
[Dzieci i rodzina] | [Strona główna]
Uwagi
(C) 2005-2011 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.
Polityka prywatności serwisu
w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com
Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców
