Reklama

Designed by:

ROBÓTKI SZYDE£KOWE – WZÓR NA SERDUSZKO

[Rozmiar: 18223 bajtów]

Proponuję wykonanie na szydełku małego serduszka. Taki drobiazg może być miłym prezentem dla bliskiej osoby nie tylko na walentynki. Szydełkowe serca mogą też znaleźć swoje miejsce na naszych choinkach.

Sposób wykonania:
  • 1 rząd - robimy 13 oczek łańcuszka
  • 2 rząd - wbijamy szydełko w 7 oczko i przerabiamy 1 słupek, potem 1 oczko łańcuszka, 1 słupek, 1 oczko łańcuszka, 1 słupek, 1 oczko łańcuszka, 1 słupek, 1 oczko łańcuszka i jeszcze jeden słupek
  • 3, 4 i 5 rząd - 3 oczka łańcuszka na początek, 1 słupek (wbijamy nad tym z poprzedniego rzędu) i dalej jak w rzędzie 2
  • W ten sposób powstaje kratka 4 kwadraty na cztery. Obrabiamy ją naokoło, w każdą dziurkę wyrabiając po 3 oczka półsłupkowe (narożną kratkę obrabiamy 6 półsłupkami). Po obrobieniu dwóch pierwszych dziurek robimy małą pętelkę z 3 oczek łańcuszka i obrabiamy dalsze 'dziurki'. Na drugim boku naszego kwadratu, po obrębieniu dwóch dziurek znów robimy pętelkę łańcuszkiem z 3 oczek i dalej obrabiamy już normalnie.
  • Od miejsca, gdzie zaczęliśmy obrabianie kwadratu robimy 11 słupków potrójnie nawiniętych, zahaczając je o pętelkę. Te potrójnie nawinięte słupki utworzą nam jeden z górnych 'łuków' serca. Oczkiem zwartym mocujemy ten 'łuk' do narożnika serduszka i robimy 30 oczek łańcuszka, które utworzą nam wieszaczek. Mocujemy je do serduszka w tym samym oczku, w którym zaczęłyśmy robić wieszaczek i z 11 potrójnie nawiniętych słupków robimy drugi 'łuk'. Mocujemy go oczkiem ścisłym i gotowe. Koniuszek nitki maskujemy w robótce.
szydełkowe serca

Na walentynki możesz też zrobić błyszczące serduszka z masy solnej.

Zobacz też inne pomysły na szydełko i nie tylko.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/wzory_szydelkowe_serca.shtml">ROBÓTKI SZYDEŁKOWE – WZÓR NA SERDUSZKO</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/wzory_szydelkowe_serca.shtml]ROBÓTKI SZYDEŁKOWE – WZÓR NA SERDUSZKO[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców