Reklama

Designed by:

JAK ZROBIC SZYDEŁKOWĄ KURĘ DOMOWĄ - TERMOS NA GARNEK

Szydełkowa kura domowa to termos, który zabezpieczy obiad przed wystygnięciem, zanim cała rodzina wróci do domu. Piękna i praktyczna, bo to kura domowa :-)

Jak zrobić kurę domową ?

TUŁÓW: Mierzymy obwód garnka i robimy takiej długości łańcuszek (u mnie to było 110 cm). Potem przerabiamy ściegiem wachlarzyków na wysokość 30 cm. Tak ,żeby było jakieś 15 cm powyżej garnka.

GŁOWA: Robimy na szydełku dwa koła oczkami ścisłymi o średnicy 18 cm (tak było u mnie robiłam na duży garnek). U góry łączymy oczkami ścisłymi oba koła do połowy. Głowę kury wypychamy, wtedy ładnie się układa. Robimy kółko na szydełku O średnicy 15 cm i przyszywamy od środka głowy po to żeby nie wypadło nam to czym wypchaliśmy głowę. Głowę doszywamy do tułowia. Tułów trzeba zmarszczyć przy doszywaniu. Dorabiamy grzebień z czerwonej włóczki.

DZIÓB: Robimy z pomarańczowej włóczki -dwa zaokrąglone trójkąty łączymy szydełkiem, wypychamy i doszywamy do głowy.

OCZY: Robimy dwa kółka z białej włóczki na górę przyszywamy dwa czarne guziki i doszywamy do kury

SKRZYDŁA: Robimy ściegiem wachlarzyków i doszywamy po obu stronach. W ten sam sposób robimy ogonek.

TABLICZKA: Robimy ją z żółtej włóczki półsłupkami na około obrabiamy ciemnobrązową włóczką .Dorabiamy sznureczek na szydełku tak aby dało się tabliczkę założyć na szyi . Napis wyszywamy czarną włóczką .

UWAGA: Do wypychania można użyć specjalnej pianki do wypychania zabawek., albo ścinek polaru, starych rajstop pociętych na drobne kawałki.

Aby kura pełniła funkcje termosu, polecam uszycie dodatkowego pokrowca ze starej kurtki ,kołdry albo choćby ze starego swetra. Odrysowujemy dno garnka dodajemy jakieś 5 cm. Potem wycinamy prostokąt długości takiej jak obwód i wysokość garnka. Dodajemy 5 cm na szwy i zszywamy. U góry przyszywamy sznurek na który będzie można wiązać worek. Do pokrowca wkładamy garnek, na garnek z pokrowcem nakładamy kurę i gotowe :-) Gwarantuje Wam, że jedzenie w takiej kurze szybko nie ostygnie. Zupa, ziemniaki, kasza lub ryż będą gorące przez wiele godzin.

Opracowała eve-jank


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/wzor_na_szydelkowa_kura_domowa_termos_na_garnek.shtml">JAK ZROBIC SZYDEŁKOWĄ KURĘ DOMOWĄ - TERMOS NA GARNEK</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/wzor_na_szydelkowa_kura_domowa_termos_na_garnek.shtml]JAK ZROBIC SZYDEŁKOWĄ KURĘ DOMOWĄ - TERMOS NA GARNEK[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców