Reklama

Designed by:

TECHNIKA WINDOW ART

Prosta, ale za to bardzo efektowna technika zdobienia okien. Komuż z nas nie podobają się witraże? Często jedyną rzeczą wstrzymującą nas przed stworzeniem witraża na dajmy na to kuchennym oknie jest myśl: co będzie kiedy ten widok mi się znudzi... Okien w końcu nie wymieniamy z tak błahej przyczyny. Window Art jest prostą odpowiedzią na takie dylematy. Window Art to taki witraż, który możemy namalować prosto na szybie, a kiedy się nam opatrzy zdjąć go delikatnie i schować w foliowej koszulce.

Malowanie witraży WindowArt przypomina w swej prostocie kolorowane dziecięcych obrazków i tym też właściwie jest. Gotowe wzory do malowania znajdziesz w dziecięcych kolorowankach.

W koszulce takiej jak do segregatora umieszcza się wzór obrazka, który chcemy wykonać a następnie farbką - konturówką maluje się po folii kontury wzoru. Pojemniczki z konturówkami posiadają specjalną końcówką do malowania, która pozbawia nas konieczności używania pędzelków. Konturówka schnie około pół godziny jest więc czas na przygotowanie farb do wypełniania obrazka, a później pokolorowanie go.

Zarówno malowanie konturówką, jak i malowanie wypełnień musi być zrobione bardzo dokładnie i starannie. Rysując konturówką trzymaj końcówkę farbki jakieś 2mm nad folią, a farbę wyciskaj równomiernie, tak by nie powstawały żadne zgrubienia ani zwężenia linii. Wypełnienia muszą być wykonane równomiernie, tak by nie pozostały żadne prześwity, a farba stykała się z konturem, ale nie pokrywała go. Jeśli przypadkiem ręką nam drgnie i malunek wyjdzie nam poza linię farbę można delikatnie zetrzeć papierowym ręcznikiem.

Skończony rysunek pozostawiamy do wyschnięcia na 24 godziny. Uwaga na wyschniętej farbie nie wolno nanosić żadnych poprawek, bo da to efekt dużo gorszy niż pozostawienie błędu.

Suchy obrazek delikatnie odklejamy od folii (uważając by sam ze sobą się nie posklejał) i przyklejamy na czystą szybę. Nie musisz używać do tego kleju, bo spodnia strona witrażu sam z siebie przykleja się do gładkich powierzchni.

Okno ozdobione witrażem możesz swobodnie myć wodą z płynem, bez obawy że praca się zniszczy. Unikaj jedynie drapania ostrymi narzędziami. Jeśli malowanka Window Art ci się znudzi zawsze możesz ją delikatnie odkleić i umieścić w foliowej koszulce i wpiąć do segregatora. Gdy znów będziesz chcieć możesz przykleić go do szyby ponownie.

Udekorowane w ten sposób okno możesz umyć wodą z płynem i rysunek nie ulegnie zniszczeniu, należy tylko uważać, aby go nie zadrapać. Po jakimś czasie możesz obrazek delikatnie odkleić od szyby i schować do środka foliowej koszulki. Możesz go ponownie wykorzystać za jakiś czas.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/technika_window_art.shtml">TECHNIKA WINDOW ART</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/technika_window_art.shtml]TECHNIKA WINDOW ART[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców