Reklama

Designed by:

SZYDEŁKOWANIE METODĄ STOPNIOWANIA SPLOTÓW

Ubrania i dodatki na szydełku - darmowy fragment książki

Klasyczne, dopasowane sukienki, ciepłe ładnie układające się narzutki na ramiona, proste w wykonaniu ocieplacze na ręce i czapki robione bez dodawania i odejmowania oczek. To wszystko na wyciągnięcie ręki dzięki metodzie stopniowania splotów, po której oprowadzi Cię Mary Jane Hall w książce "Ubrania i dodatki na szydełku" z Wydawnictwa RM, której patronatem jest Kura Domowa.

Najbardziej rozpowszechnioną metodą dopasowywania ubrań do sylwetki jest dodawanie i odejmowanie oczek. Metoda ta ma swoje zalety, ale też, o czym pisze autorka, wady. Szydełkowe sweterki czy sukienki nie powinny jednak mieć kształtu worka na ziemniaki. Można to osiągnąć metodą stopniowania splotów. Polega ona na przerabianiu w jednym rządzie obok siebie splotów różnej wysokości. Obok półsłupków można przerabiać słupki, obok słupków pojedynczych - podwójne i w ten sposób nadawać ubraniom pożądany wygląd.

Każda z nas wygląda inaczej. Nosząc ubrania w standardowych rozmiarach nieraz musimy uporać się z drobnymi niedogodnościami - tu za szeroko, tu za krótko - niby nasza rozmiarówka, ale nie całkiem leży tak jak powinno. Robiąc na szydełku ubrania metodą stopniowania splotów łatwo można wyeliminować te problemy i indywidualnie dopasować rzeczy do własnych kształtów.

W książce znajdziesz wzory wykonania eleganckich sukienek i bluzek na różne okazje, narzutek, wdzianek i szali. Bazując ja jednym schemacie autorka proponuje wykonanie kilku różnych wariantów, odpowiednich do założenia na okazje mniej lub bardziej oficjalne. Pokazuje też jak łatwo przerobić wybrany wzór, by pasował nie tylko na dorosłego, ale też na dziecko - przy metodzie stosowanej przez autorkę, to bardzo proste.

Hasło "raz wypróbujesz tę metodę szydełkowania, nigdy już nie wrócisz do starej" nie jest pustym sloganem. To na prawdę jest wciągające i zachęca do szydełkowania więcej i więcej :-)

Zobacz darmowy fragment książki "Ubrania i dodatki na szydełku", a w nim:
 • podstawowe sploty szydełkowe, których znajomość potrzebna jest przy metodzie stopniowania splotów,
 • wzór na narzutkę z golfem (w książce do kompletu jest jeszcze wzór na ocieplacze na ręce),
 • sweter z łódkowym dekoltem,
 • wzór na pojemną torebkę na wszystkie damskie skarby.

 • comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/szydelkowanie_metoda_stopniowania_splotow.shtml">SZYDEŁKOWANIE METODĄ STOPNIOWANIA SPLOTÓW</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/szydelkowanie_metoda_stopniowania_splotow.shtml]SZYDEŁKOWANIE METODĄ STOPNIOWANIA SPLOTÓW[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców