Reklama

Designed by:

JAK ZROBIĆ ŚWIECZKĘ

Świece są przedmiotami bardzo dekoracyjnymi. Milo zapalić je podczas świątecznego niedzielnego posiłku lub kameralnej kolacji. Często jednak zanim jeszcze zanim wypalą się nam do cna odkładamy je na bok, a po jakimś czasie zaczyna się nam zbierać cała sterta takich 'niedopałków'. Nie wyglądają już one ładnie i nie bardzo mamy ochotę dekorować nimi stół. Proponuję nie wyrzucać tych resztek ze świec, tylko w prosty sposób przerobić je na nowe.

swieczka
Żeby zrobić świeczkę z resztek wosku potrzebne Ci są:
 • wosk z niedopalonej świecy
 • świeczka tea light
 • foremka np. do pieczenia małych babeczek
 • nieco barwnika
 • Tea ligth'a wyjmujemy z metalowej osłonki i wkładamy na środek foremki do babeczek, którą wcześniej nasmarowaliśmy jakimś tłuszczem. Pokruszony wosk podgrzewamy powoli w łaźni wodnej a gdy się rozpuści, dodajemy barwnika (ja użyłam kurkumy, natomiast jeden z naszych czytelników sugeruje użycie kolorowych kredek świecowych), mieszamy ostrożnie i gorące wylewamy do foremki z tea light'em i odstawiamy żeby wosk zastygł. Gdy wystygnie łyżką stukamy delikatnie w dno foremki i 'wystukujemy' z niej nową ładną świeczkę.

  Oczywiście zamiast foremki do babeczek możesz użyć pojemniczków i foremek w innych kształtach oraz poeksperymentować nieco z barwnikami.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/swieczka_jak_zrobic.shtml">JAK ZROBIĆ ŚWIECZKĘ</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/swieczka_jak_zrobic.shtml]JAK ZROBIĆ ŚWIECZKĘ[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców