Reklama

Designed by:

SKANSENY - WYCIECZKA W PRZESZŁOŚĆ

Cudze chwalicie - swego nie znacie... A warto znać, bo to nasze dziedzictwo. To jacy jesteśmy dzisiaj zostało przecież ukształtowane latami doświadczeń naszych przodków. Brzmi górnolotnie? - według mnie powinno :-)

Im sami jesteśmy starsi, tym trudniej podpytać nasze babcie i dziadków o to jak kiedyż się żyło. Nie mówiąc już o tym, że na rozmowę z prababcią lub prapradziadkiem już wcale nie ma co liczyć. Nie w każdej rodzinie zachowały się pamiątki z dawnych lat, które choć w przybliżeniu dałyby nam obraz dawnych czasów. Trzeba więc skupić się na poznawaniu historii tak jak jest to dziś możliwe, poprzez czytanie książek i zwiedzanie muzeów.

Chcę Was zachęcić do zwiedzania skansenów. To bardzo przyjemny sposób poznawania przeszłości, w którą po prostu wchodzimy i to dosłownie. W Polsce mamy całą masę muzeów na świeżym powietrzu. Niektóre, jak np Biskupin są znane i popularne (w końcu wspomina o nim chyba każdy podręcznik do historii), dzięki czemu pielgrzymują do nich liczne wycieczki szkolne. Jednak takich miejsc jest cała masa i warto odszukać je przy okazji wakacyjnych wyjazdów.

"Skanseny. Przewodnik turystyczny" Magdy i Mirka Osip-Pokrywka z Wydawnictwa RM jest przydatny w "namierzaniu" skansenów w czasie urlopu. Autorzy dokonali subiektywnego wyboru wśród muzeów pod chmurką, wybierając te najbardziej atrakcyjne i warte odwiedzenia. Podzielili je na dwie grupy:

 • te, które TRZEBA odwiedzić i te,
 • które WARTO odwiedzić.
 • Ta subiektywność autorów jest jedną z wielu zalet przewodnika, który nie jest zwyczajną wyliczanką lokalnych atrakcji w różnych regionach Polski, ale autentyczną zachętą dwojga podróżników, którzy dzielą się z nami swoją pasją w odkrywaniu tradycji.

  "Skanseny" mają to co każdy przewodnik mieć musi:
 • Dokładne namiary na muzea: jak do nich trafić, w jakich dniach i godzinach są czynne.
 • Informacje kiedy odbywają się w nich atrakcyjne imprezy kulturalne.
 • Masę przepięknych zdjęć, które już same w sobie są przedsmakiem, czekających na nas atrakcji.
 • Dokładny opis znajdujących się tam ekspozycji i ich historię. Proszę mi wierzyć, to naprawdę ciekawa lektura.
 • Ten przewodnik ma tą zaletę, że już sam w sobie jest kopalnią wiedzy o minionych czasach. Wiedzy, którą pogłębić można wybierając się na wycieczkę w opisane miejsca. Autorzy nie tylko opisują polecane przez siebie placówki, ale przybliżają wiedzę o kulturze i tradycji danych regionów. I to nie tylko za pomocą charakterystycznych fotografii, ale też dzięki zwięźle przedstawionym faktom. Dzięki temu kupując bilet do muzeum jesteśmy już zaopatrzeni w podstawową wiedzę na temat ludzi, którzy tam kiedyś żyli i miejsc, które będziemy zwiedzać.

  Na FB pojawił się już profil "Skansenów", zobaczcie:
  https://www.facebook.com/SkansenyPrzewodnikTurystyczny


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/skanseny_wycieczka_w_przeszlosc.shtml">SKANSENY - WYCIECZKA W PRZESZŁOŚĆ</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/skanseny_wycieczka_w_przeszlosc.shtml]SKANSENY - WYCIECZKA W PRZESZŁOŚĆ[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców