Reklama

Designed by:

JAK ZROBIĆ KOLOROWE KWIATKI Z PAPIERU

Do zrobienia kwiatków z papieru potrzebne są:
  • kolorowa bibuła marszczona (dwa kontrastowe kolory na płatki i środek kwiatka - tu użyte zostały żółty i pomarańczowy oraz zielony na listki)
  • cienki druciki
  • wata do wypchania środeczka
papierowe kwiatki

Z rolki żółtej bibuły odcinamy pasek wysokości około 4 cm. Ten pasek dzielimy na 8 mniejszych długości około 24 cm. Każdy z tych ośmiu pasków składamy na 4 i na tak złożonym pasku wycinamy 2 płatki (ma nam zostać 8 podwójnych płatków).

Z kwadracika pomarańczowej bibuły i klaczka waty formujemy środek kwiatka. Dookoła środka owijamy podwójnie złożony pasek z żółtymi płatkami i ściskamy mocno koniuszek, by móc go ściśle zawinąć 2-3 razy drucikiem dookoła. Dolny koniuszek kwiatka razem ze środeczkiem odcinamy równo a podwójne płatki wywijamy na zewnątrz i formujemy kwiatek.

Listki wycinamy z podwójnie złożonej zielonej bibuły, wiążemy drucikiem i jak w przypadku kwiatka obcinamy równo koniuszek.

Kolorowe kwiatki z marszczonej bibuły świetnie nadają się do ozdobienia np. palmy wielkanocnej lub koszyka ze święconką.

Zobacz też sztuczne kwiaty i bukiety z bibuły.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/papierowe_kwiatki.shtml">JAK ZROBIĆ KOLOROWE KWIATKI Z PAPIERU</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/papierowe_kwiatki.shtml]JAK ZROBIĆ KOLOROWE KWIATKI Z PAPIERU[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców