Reklama

Designed by:

OZDOBY CHOINKOWE - PAPIEROWA BOMBKA Z KÓŁEK

Zawieszamy na bożonarodzeniowej choince kolorowe bombki. Czemuż nie mielibyśmy wieszać papierowych bombek, o takich jak te:
  1. Na jedną kulę potrzebne będą 24 kółka w dowolnie wybranym przez Ciebie kolorze i rozmiarze. Jako szablon do narysowania kółek możesz użyć mały talerzyk oraz zatrudnić rodzinę do ich wycinania.
  2. Każde kółko zginaj: na pół, rozwiń, na krzyż, odwróć i znów na pół, rozwiń, na krzyż. Powstanie osiem zgięć - średnic koła. Boczki wepchnij do środka.
  3. Wkładaj bokami złożone elementy jedne w drugie jak na zdjęciu. Smaruj klejem powierzchnie styku i sklejaj. Musi powstać koło sklejone z 8 elementów. Odwróć na drugą stronę i posklejaj te części, które odstają. Musisz uzyskać jedną płaszczyznę.
  4. Jeśli boki kółek nie są zadowalająco równe możesz je wyrównać nożyczkami. Teraz sklej trzy koła jeden na drugim. Pamiętaj, aby linie zgięć się pokrywały. Wklej taśmą klejącą taśmę do zawieszenia.
  5. Sklej złożone na pół górne koło tworząc półkulę, przytrzymaj do wyschnięcia. Odwróć figurę i sklej złożone połówki spodniego koła. Pamiętaj, aby linia złożenia kółka górnego i dolnego się pokrywała. Kula wtedy ładnie się rozłoży.

Prace wykonują uczniowie świetlicy w SP nr 18 w Tychach pod kierunkiem Bożeny Saczek i Barbary Miś.comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/ozdoby_choinkowe_papierowa_bombka.shtml">OZDOBY CHOINKOWE - PAPIEROWA BOMBKA Z KÓŁEK</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/ozdoby_choinkowe_papierowa_bombka.shtml]OZDOBY CHOINKOWE - PAPIEROWA BOMBKA Z KÓŁEK[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców