Reklama

Designed by:

JAK ZROBIĆ OZDOBY BOŻONARODZENIOWE Z POCZTÓWEK

Robienie ozdób choinkowych z pocztówek jest zajęciem zaczerpniętym trochę z innej epoki. W dobie internetu życzenia wysyłamy najczęściej mailem, a ze skrzynek pocztowych wyciągamy raczej rachunki niż listy. Mimo to kartki bożonarodzeniowe, choć już dużo rzadziej niż kiedyś, wciąż jeszcze trafiają w nasze ręce. I z tych właśnie kartek możemy zrobić proste, ale bardzo ładne ozdoby na choinkę.


Do zrobienia ozdób choinkowych z pocztówek potrzebujesz:
 • pocztówki bożonarodzeniowe (mogą być też rodzinne zdjęcia),
 • nożyczki,
 • dziurkacz do papieru, szydełko, kordonek lub cienka włóczka,
 • lub dziurkacz i trochę kolorowych wstążek z materiału lub wstążek do pakowania prezentów,
 • ozdobne nożyczki, wstążki z materiału i maszyna do szycia.
 • Bazą do zrobienia papierowych ozdób są kwadraty wycięte z pocztówek. Do wykonania jednej ozdoby potrzebne są dwa kwadraty.

  Ozdoby z pocztówek można zrobić na trzy sposoby.

  1. Ozdoby z pocztówek obrobione naokoło szydełkiem.
  Dwa kwadraciki z pocztówek składamy obrazkami na zewnątrz i przy pomocy dziurkacza robimy dookoła otwory co 1-1,5 cm. Kwadraciki obrabiamy naokoło szydełkiem - półsłupek w otwór w kartoniku i kilka oczek łańcuszka. Na rogach przerabiamy 3 półsłupki w jednym otworze. Drugi rządek składa się z samych półsłupków i pikotek z 3 oczek łańcuszka wykonywanych na środku pomiędzy dziurkami w kwadracikach. Nie zapominamy też o zawieszce z łańcuszka.

  2. Ozdoby z pocztówek przeplecione tasiemką.
  Dwa kwadraciki z pocztówek składamy obrazkami na zewnątrz i przy pomocy dziurkacza robimy dookoła otwory co 1-1,5 cm. Przeplatamy naokoło tasiemkę przez otwory tak, by jej końce spotkały się na górze, równo po środku. Wiążemy końce tasiemki, by powstała ładna zawieszka.

  3. Ozdoby z pocztówek zszyte na maszynie.
  Dwa kwadraciki z pocztówek składamy obrazkami na zewnątrz. Brzegi kwadracików obcinamy nożyczkami ozdobnymi. Pomiędzy nimi na górze umieszczamy kawałek tasiemki na zawieszkę. Całość zszywamy na maszynie ściegiem prostym.

  Każda metoda ma swoje zalety. Pocztówki obrobione szydełkiem są bardzo dekoracyjne. Te z przeplecioną tasiemką są idealne do wykonania wraz z dziećmi. Ozdoby obszyte na maszynie robi się najszybciej. Wybierzcie sami, która wersja Wam najbardziej odpowiada :-)


  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_zrobic_ozdoby_bozonarodzeniowe_z_pocztowek.shtml">JAK ZROBIĆ OZDOBY BOŻONARODZENIOWE Z POCZTÓWEK</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_zrobic_ozdoby_bozonarodzeniowe_z_pocztowek.shtml]JAK ZROBIĆ OZDOBY BOŻONARODZENIOWE Z POCZTÓWEK[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców