Reklama

Designed by:

JAK ZROBIĆ LAMPIONY Z DYNI

[Rozmiar: 39715 bajtów]

Chociaż ani Halloween, ani lampiony z dyni, zwane w Stanach Jack O' Lanterns, nie należą co prawda do polskiej tradycji, ale mimo wszystko mogą być ciekawą jesienną ozdobą naszego domu. Aby wykonać lampion potrzebujemy świeżą, ładną dynię, ostre nożyki o wąskich ostrzach, łyżkę do wydrążenia dyni i dużo cierpliwości (że jest rzeczywiście potrzebna możecie się przekonać oglądając film, znajdujący się na dole strony).

[Rozmiar: 17567 bajtów]

Na początek wycinamy na górze dyni okrągłe wieczko, zdejmujemy je i wydrążamy ze środka caluteńki miąsz. Pozbywamy się zarówno pestek, jak i ciągnących się mokrych włosków. Teraz przystępujemy do wycinania oczu, nosa i ust. Można zdać się na żywioł i wyciąć twarz "jak wyjdzie", można też wyrysować na dyni rysunek twarzy, jaki pragnęlibyśmy uzyskać. W internecie można znaleźć nieco gotowych projektów. Drukujemy taki projekt na kartce, przykładamy ją do dyni i ostrym szpikulcem nakłuwamy wzdłuż konturów obrazka. Tak naniesiony projekt wycinamy ostrym nożem o dość cienkim ostrzu.

W gotowy lampion wkładamy wieczorową porą świeczkę i niech się pali :-)

Schematy na lampiony z dyni:

straszna twarz wesoła twarz
straszna twarz #2 klasyczna dynia
nietoperze kot

Jakich błędów unikać robiąc lampion z dyni... ;-)

Zdjęcia autorstwa Petera Kiar'a pochodzą ze strony http://www.pumpkinway.com/.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_zrobic_lampiony_z_dyni.shtml">JAK ZROBIĆ LAMPIONY Z DYNI</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_zrobic_lampiony_z_dyni.shtml]JAK ZROBIĆ LAMPIONY Z DYNI[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców