Reklama

Designed by:

OZDOBY CHOINKOWE - JAK ZROBIĆ DUŻĄ AŻUROWĄ GWIAZDĘ 3D

Czy to gwiazda, czy gigantyczny płatek śniegu? Nazwij to jak chcesz. Ja wiem jedno - to bardzo ładna ozdoba na Boże Narodzenie nadająca się do powieszenia zarówno w oknie jak i na choince.

1. Potrzebne materiały:
 • 6 kwadratowych karteczek o boku ok. 9cm,
 • nożyczki,
 • klej,
 • zszywacz do papieru,
 • ekierka,
 • ołówek
 • spinacze do papieru.
 • 2. Kwadratową kartkę składamy na pół, by uzyskać trójkąt. Przez środek rysujemy delikatnie linię pomocniczą, prostopadłą do zgięcia kartki.

  3. Na przeciwprostokątnej zaznaczamy równe odcinki 1,5 cm, od których poprowadzimy po kątem 45° linie tak jak na zdjęciu.

  4. Wyrysowane linie posłużą nam, by równo ponacinać kartkę. Uwaga! - nie docinamy do samego środka. Trzeba zostawić 2-3mm do linii pomocniczej.

  5, 6. Ponacinaną kartkę rozkładamy znów do kwadratu. Aby ułatwić sobie dalsze sklejanie można przy pomocy nożyczek lekko pozawijać rogi powstałych przez nacięcia kwadracików. Każdą parę rogów wyginamy w przeciwną stronę.

  7. Sklejamy rogi najmniejszego kwadracika, by powstał mały rulonik. Możemy sobie ułatwić klejenie, wsuwając w rulonik ołówek.

  8. Odwracamy kartkę i z drugiej strony sklejamy rogi kolejnego kwadracika.

  9. Znów odwracamy kartkę i kleimy kolejny kwadracik.

  10. Ostatnie odwrócenie kartki i ostatnie klejenie. Mamy pierwsze ramię gwiazdy. Trzeba przygotować 6 takich ramion.

  11. Zbieramy razem 3 ramiona gwiazdy tak jak na zdjęciu i...

  12, 13. ...łączymy je z pozostałymi trzema ramionami przy pomocy zszywacza.

  14. Teraz trzeba przykleić ramiona jedno do drugiego.

  15. Aby ramiona się nie rozklejały dobrze jest pozostawić je do wyschnięcia sczepione spinaczami.

  16. Ażurowa gwiazda 3D (a może to jest jednak gigantyczny płatek śniegu) jest gotowa. Doczep tylko nitkę do jednego z ramion i możesz wieszać w oknie. Albo na choince. A Ty w Boże Narodzenie gdzie powiesisz swoją gwiazdę?


  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_zrobic_duza_azurowa_gwiazda_3d.shtml">OZDOBY CHOINKOWE - JAK ZROBIĆ DUŻĄ AŻUROWĄ GWIAZDĘ 3D</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_zrobic_duza_azurowa_gwiazda_3d.shtml]OZDOBY CHOINKOWE - JAK ZROBIĆ DUŻĄ AŻUROWĄ GWIAZDĘ 3D[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców