Reklama

Designed by:

JAK UKŁADAĆ BUKIETY I KOMPOZYCJE Z KWIATÓW

Jak układać bukiety i kompozycje z kwiatów

Kwiaty umilają nam dzień nie tylko przez swój wygląd, ale i przez zapach. Chętnie otaczamy się nimi, zwłaszcza w szczególnie ważne dla nas dni takie jak Święta, uroczystości rodzinne, ale też zupełnie bez okazji.

Jest kilka rzeczy, dzięki którym możemy sprawić, że układane przez nas bukiety będą nie tylko piękne, ale też trwałe. Mówi się, że są ludzie, którzy mają rękę do kwiatów, ale może też powinno się mówić, że są ludzie, którzy po prostu wiedzą jak o nie dbać. Do tych osób należy z pewnością Agnieszka Bojrakowska-Przenisło, autorka książki "Układanie kwiatów. Kompozycje na każdą okazję". Znajdziemy tam masę porad dotyczących wyboru kwiatów (nie każdy kwiat, który wygląda świeżo jest taki w rzeczywistości), pielęgnowania ich, by jak najdłużej zachowały ładny wygląd, czy szykowania dodatków do kompozycji florystycznych takich jak mech i liście oraz wiele, wiele innych.

Głównym przesłaniem książki można by nazwać myśl "wazon to rzeczy zupełnie zbędna" :-) Bo na prawdę okazuje się, że bukiety można układać w różnych naczyniach. W każdym domu znajdą się szklanki, słoiki, salaterki, wazy, dzbanki które łatwo wykorzystamy do stworzenia niebanalnej dekoracji. Czy jest przedmiot, który może nie przydać się przy układaniu kwiatów? - autorka zdaje się odpowiadać ależ nie istnieje taki i na dowód serwuje nam pomysł na kompozycję z róż w drewnianej ramce od obrazka.

Jak układać bukiety i kompozycje z kwiatów
Książka "Układanie kwiatów. Kompozycje na każdą okazję" zawiera też, a może przede wszystkim dziewiętnaście dokładnie opisanych i obfotografowanych projektów kwiatowych kompozycji. W każdym z projektów autorka opisuje krok po kroku jak stworzyć te cudeńka.`Niektóre bukiety emanują prostotą, inne zaskakują łączeniem dodatków, inspirują wykorzystaniem przeróżnych naczyń, które nadają bukietom niecodzienną formę. Są tam też projekty nawiązujące tematycznie do pór roku, Świąt i ważnych wydarzeń w życiu rodziny. Każdy projekt jest inny - wszystkie są piękne!

Zobacz darmowy fragment książki a w nim zdjęcia wszystkich bukietów i kompozycji oraz opis wykonania kompozycji z gałązek, kompozycji w drewnianej ramce oraz cukierkowego bukietu na Dzień Matki.comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_ukladac_bukiety_i_kopozycje_z_kwiatow.shtml">JAK UKŁADAĆ BUKIETY I KOMPOZYCJE Z KWIATÓW</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_ukladac_bukiety_i_kopozycje_z_kwiatow.shtml]JAK UKŁADAĆ BUKIETY I KOMPOZYCJE Z KWIATÓW[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców