Reklama

Designed by:

BONSAI: UPRAWA, FORMOWANIE, PIELĘGNACJA

BONSAI: uprawa, formowanie, pielęgnacja

Sztuka uprawiania bonsai ma już 1500 lat. Powstała w Chinach, później stała się popularna w Japonii. W Europie pierwsze miniaturowe drzewka pojawiły się po raz pierwszy dopiero w 1909 roku. Dziś bonsai ma swoich gorących wielbicieli w niemal każdym zakątku świata.

"Bonsai: uprawa, formowanie, pielęgnacja" Kena Normana z Wydawnictwa RM będzie dobrym wprowadzeniem w tematykę bonsai dla początkujących wielbicieli tej sztuki, ale też osoba nieco bardziej doświadczona znajdzie w niej wiele cennych informacji.

    Przeczytacie tam między innymi:
  • w czym uprawiać bonsai,
  • czy można hodować je na zewnątrz, czy lepiej w domu,
  • jak wybrać odpowiedni gatunek drzewa (co najlepsze drzewka dla początkujących)
  • jak wyhodować i pielęgnować drzewko,
  • o różnych metodach formowania bonsai,
KLIKNIJ, by zobaczyć darmowy fragment książki

Poznacie też różne style bonsai: klasyczny, pochylony, kaskadowy, wiatrowy i wiele, wiele innych. Dowiecie się co zrobić by Wasze drzewko wyglądało podobnie (wskazówki dotyczące formowania pnia, gałęzi i korzeni).

Zobacz darmowy fragment książki. Poznasz w nim historię bonsai, podstawowe narzędzia potrzebne do uprawy i pielęgnacji drzewka, zobaczysz jak formować gałęzie poprzez ich przycinanie oraz dowiesz się jak krok po kroku uzyskać bonsai w stylu klasycznym i pochylonym, oraz coś trudniejszego - bonsai w stylu "martwe drzewo".

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/bonsai_uprawa_formowanie_pielegnacja.shtml">BONSAI: UPRAWA, FORMOWANIE, PIELĘGNACJA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/bonsai_uprawa_formowanie_pielegnacja.shtml]BONSAI: UPRAWA, FORMOWANIE, PIELĘGNACJA[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców