Reklama

Designed by:

WSZYSTKO O MYCIU OKIEN

Każde pomieszczenie z czystymi oknami staje się od razu przyjemniejsze, a jak jeszcze na oknach wiszą świeżo wyprane firanki... nie ma milszego miejsca by wypocząć z satysfakcją dobrze wypełnionych obowiązków. Tak to już jest, że żeby dobrze wypocząć, trzeba się napracować. Bez tego wypoczynek staje się lenistwem.

Okna możesz umyć kupionym w sklepie odpowiednim płynem, ale ja zachęcam do prostych metod tańszych i bardziej ekologicznych.

Proponuję 3 sposoby mycia okien. Są przyjazne alergikom i nie musisz wydawać pieniędzy na płyny do mycia szyb.

1. Okna myjemy wodą z octem - ocet usuwa z szyb tłuszcz i nadaje im połysk. Wodę z octem mieszamy w proporcjach 9:1 (te proporcje proponują znane z telewizyjnych programów Kim Woodburn i Aggie MacKenzie) lub 8:1 (proporcje Anthea?i Turner). Osobiście mieszam wodę z octem w proporcjach 9:1 :-) Mieszankę wlewamy do spryskiwacza takiego jak do kwiatów, lub wykorzystujemy opakowanie po zużytym kupnym płynie do mycia szyb.

Najwygodniej jest użyć do mycia ręczników papierowych (brudne, wilgotne ręczniki po prostu wyrzucasz). Do polerowania szyb możesz użyć przeczytanej gazety codziennej. Druk gazetowy nabłyszcza szybę, ale brudzi dłonie, dlatego pracuj w gumowych rękawiczkach.

2. Okna myjemy zwykłą ciepłą wodą, przy pomocy ściereczki z mikrofibry. Drugą, suchą ściereczką wycieramy szyby do sucha.

Jeśli do wody dodasz kilka kropli gliceryny, brud nie będzie na nich tak łatwo osiadał.

Innym tradycyjnym sposobem na okna jest dodawanie do wody nieco denaturatu lub rozpuszczonego amoniaku, by unikną zimą zamarzania szyb.

Jeśli okna są bardzo brudne, umyj je wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Jeśli są KOSZMARNIE brudne (np po remoncie) możesz nasmarować szyby olejem i zostawić na godzinę. Po tym czasie umyć jak zwykle.

3. Ostatni sposób na czyste okna jest dla szczęśliwych posiadaczy urządzenia do czyszczenia parą. Na urządzenie nakładamy końcówkę do mycia okien i przeciągamy po szybie od góry ku dołowi, raz przy razie. Na koniec wycieramy do sucha czystą ściereczką.

Przy pomocy tego urządzenia możemy łatwo doczyścić też wszelkie szpary i wgłębienia we framugach, które pozostały by dla nas niedostępne, przy tradycyjnym sprzątaniu.

Na mycie okien nie jest dobrze wybierać szczególnie upalnego dnia - woda lub płyn do mycia okien szybko wyparuje, pozostawiając smugi.

W skrócie:
 • myj okna wodą, wodą z octem lub wodą z płynem do mycia naczyń
 • poleruj do sucha ściereczką z mikrofibry, irchą, pogniecioną gazetą lub najzwyklejszą ściereczką, która nie pozostawi na szybach paprochów.

 • Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/prowadzenie_domu/wszystko_o_myciu_okien.shtml">WSZYSTKO O MYCIU OKIEN</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/prowadzenie_domu/wszystko_o_myciu_okien.shtml]WSZYSTKO O MYCIU OKIEN[/url]


  Powrót do:

  [Prowadzenie domu] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców