Reklama

Designed by:

LODÓWKOWA LISTA KONTROLNA

Każdemu z nas zdarza się marnowanie jedzenia. Według niektórych badań, część z nas wyrzuca nawet 40% artykułów spożywczych, które kupuje. Część problemów jest spowodowanych zakupem niepotrzebnych artykułów, czy też za dużej ich ilości. Nawet jednak przy dobrym planowaniu tego co należy kupić, zdarza się marnotrawstwo. Zapomniany kawałek sera w kącie lodówki, kilka paczek otwartych wędlin, przeoczony termin przydatności do spożycia - to wszystko skutkuje marnotrawstwem.

Jaki jest najprostszy sposób na uniknięcie marnowania jedzenia? Otóż jest to ład i porządek w lodówce. Kiedy wszystko jest poukładane na swoim miejscu, artykuły otwarte oraz z krótkim terminem ważności leżą z przodu, a nie wciśnięte w kąt - prawie nic się nie zmarnuje. Problemem jest tylko utrzymanie owego ładu lodówkowego.

Najprostszym sposobem na utrzymanie porządku w lodówce jest lista kontrolna, podobna jak w toalecie w McDonald's, na której odnotowujemy dokonanie przeglądu lodówki. Rzut oka (dlatego najlepiej umieścić ją na drzwiach lodówki) pozwala zobaczyć kiedy ostatnio przeglądaliśmy daty ważności lodówkowych zapasów, nie wykręcimy się więc niepamięcią.

Wypróbowana u nas procedura działa tak: w każdy wtorek i piątek należy otworzyć lodówkę i przejrzeć wszystkie zapasy. Jeśli coś się przeterminowało lub zepsuło - należy to natychmiast wyrzucić. Wszystkie towary paczkowane (np. wędliny i sery) układamy według dat przydatności do spożycia (te z najkrótszą - na wierzchu). Rzeczy otwarte układamy w jednym miejscu. Wpisujemy datę na liści kontrolnej i "ptaszkujemy" dokonanie kontroli. Gotowe. Nie zajęło to więcej niż 5 minut.

Teraz wystarczy stosować prostą zasadę: do spożycia wybieramy w pierwszej kolejności produkty otwarte, w drugiej te, które przeterminują się najszybciej.

Aby pobrać lodówkową listę kontrolną kliknij w obrazek poniżej, a następnie w niebieski przycisk "download". Format PDF, wielkość tylko 209 KB, więc pobieranie powinno pójść bardzo szybko.


Opracował Tomek


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/prowadzenie_domu/lodowkowa_lista_kontrolna.shtml">LODÓWKOWA LISTA KONTROLNA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/prowadzenie_domu/lodowkowa_lista_kontrolna.shtml]LODÓWKOWA LISTA KONTROLNA[/url]


Powrót do:

[Prowadzenie domu] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców