Reklama

Designed by:

JAK ZACHOWAĆ ŚWIEŻOŚĆ KWIATÓW CIĘTYCH

W większości kwiaciarni dostępne są specjalistyczne środki, które po dodaniu do wody sprawiają, że umieszczone w niej kwiaty dłużej zachowują świeżość.

Jeśli nie mamy takiego preparatu, możemy sobie poradzić w inny sposób. Aby kwiaty jak najdłużej pozostały świeże, wystarczy wykonać kilka prostych czynności.

Przed umieszczeniem ich w wodzie skracamy odrobinę łodyżki, ścinając nożykiem po skosie. Dzięki takiemu zabiegowi odświeżymy łodygi kwiatów, sprawiając, że ponownie chętnie będą piły wodę.

Należy także pamiętać o tym, by usunąć liście z łodyg. Pozbywamy się ich do takiej wysokości łodygi, by po umieszczeniu kwiatów w wazonie nie były one zanurzone w wodzie. Pozostawione w niej zaczną gnić, co wpłynie negatywnie na wygląd kwiatów i spowoduje ich szybsze obumieranie.

Wodę w kwiatach należy codziennie zmieniać. Przy tej okazji płuczemy również łodygi. Tak na prawdę dla kwiatów nie jest ważne, czy woda jest "odstana", czy jest deszczówką, czy prosto z kranu. Najważniejsze, by była czysta i miała temperaturę pokojową.

Większość kwiatów odzyska dawną świeżość, jeśli skrócimy im łodyżki i wstawimy do ciepłej wody. Róże oraz wiele polnych kwiatów lubią wyżej wspomniany zabieg z wykorzystaniem dopiero co zagotowanej, bardzo gorącej wody.

Możemy dodać odrobinę cukru do wody, w której umieścimy kwiaty z rodziny liliowatych, zwłaszcza gdy mają pąki. Dzięki słodkiej wodzie pączki kwiatów szybciej się rozwiną.

Kwiaty typu chryzantemy czy róże, by dłużej utrzymały swoją świeżość, umieszczamy w wodzie z odrobiną kwasku cytrynowego lub kilku kropel soku z cytryny.Bukiety wykonane z chryzantem dobrze czują się również w wodzie z rozpuszczoną aspiryną.

---

Tekst pochodzi z książki Agnieszki Bojrakowskiej-Przenisło "Układanie kwiatów. Kompozycje na każdą okazję", wydanej przez Wydawnictwo RM. Kura Domowa jest patronem medialnym tej książki.


Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/prowadzenie_domu/jak_zachowac_swiezosc_kwiatow_cietych.shtml">JAK ZACHOWAĆ ŚWIEŻOŚĆ KWIATÓW CIĘTYCH</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/prowadzenie_domu/jak_zachowac_swiezosc_kwiatow_cietych.shtml]JAK ZACHOWAĆ ŚWIEŻOŚĆ KWIATÓW CIĘTYCH[/url]


Powrót do:

[Prowadzenie domu] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców