Reklama

Designed by:

JAK USUNĄĆ PLAMY TŁUSZCZU

Plamy na ubraniach czy dywanach zdarzają się w różnych sytuacjach. Najtrudniejsze do usunięcia są te powstałe w kontakcie odzieży z tłustym jedzeniem, pryskającym, gorącym olejem czy z przeróżnymi smarami. Tłuste plamy na ubraniach są uporczywe i trzeba użyć sprawdzonych sposobów, aby finalnie się ich pozbyć.

Plamy na odzieży

Najczęściej tłuste plamy na ubraniach powstają przy jedzeniu lub gotowaniu. Nietrudno wówczas o poplamienie ulubionej bluzki gorącym tłuszczem z patelni czy majonezem z kanapki. Istnieją na szczęście różnorodne, skuteczne sposoby na plamy powstałe po kontakcie ubrań z wszelkiego rodzaju tłuszczami. Trzeba jedynie uważać, aby wybrane przez nas metody usuwania plam nie zniszczyły tkaniny, z której uszyte jest ubranie.

Usuwanie plam z tłuszczu powinniśmy rozpocząć od zaprania plamy gorącą wodą i płynem do mycia naczyń. Unikniemy dzięki temu głębokiego wniknięcia tłuszczu w strukturę tkaniny. Na tłuste plamy znakomicie działa mąka ziemniaczana, którą trzeba posypać plamę i pozostawić ją na kilka minut, a następnie wyczyścić szczotką lub wypłukać w ciepłej wodzie.

Na trwałe tkaniny poplamione tłuszczem można wykorzystać benzynę, aby przywrócić im dawny wygląd. Pamiętajmy, aby przy tym pod zaplamione miejsce podłożyć papierowy ręcznik, a po wyczyszczeniu plamy, wypłukać ubranie w ciepłej wodzie. Stare, tłuste plamy usuniemy przy użyciu alkoholu lub rozpuszczalnika, ale ten ostatni może jednak zniszczyć kolorowe tkaniny.

Jak poradzić sobie skutecznie z plamami?

Jeśli wskazane powyżej domowe sposoby na tłuste plamy okażą się nieskuteczne, wtedy warto sięgnąć po środki chemiczne. Sprawdzonym sposobem na tłuste plamy jest natychmiastowe zapranie plamy przy użyciu odplamiacza. Taka metoda usuwania plam będzie skuteczna m.in. przy użyciu proszku Vanish Oxi Action. Zaleca się, aby rozpuścić proszek w wodzie i takim roztworem pokryć plamę. Po kilku minutach należy ją zaprać i wrzucić odzież normalnie do prania w pralce, dodając środki czystości do odplamiania uporczywych plam do proszku. Po wyjęciu ubrań z pralni będą one wolne od tłustych zacieków. W podobny sposób można usuwać tłuste plamy z dywanu, stosując odpowiednie środki czystości, o aktywnych składnikach, umożliwiających usunięcie plamy bez konieczności prania całego dywanu.comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/prowadzenie_domu/jak_usunac_plamy_tluszczu.shtml">JAK USUNĄĆ PLAMY TŁUSZCZU</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/prowadzenie_domu/jak_usunac_plamy_tluszczu.shtml]JAK USUNĄĆ PLAMY TŁUSZCZU[/url]


Powrót do:

[Prowadzenie domu] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców