Reklama

Designed by:

EKOLOGICZNY ŚRODEK CZYSZCZĄCY DO KUCHNI I ŁAZIENKI

Czy wiesz, że w prawie każdym domu można znaleźć butelkę z substancją, która świetnie nadaje się do utrzymania czystości w kuchni i łazience, a przy tym jest bardzo tania? Ta substancja to ocet spirytusowy. Ocet świetnie radzi sobie z tłuszczem, osadami z mydła, kamieniem, rdzą. Dodatkowo neutralizuje przykre zapachy oraz działa bakteriobójczo. Jest też nieszkodliwy dla środowiska naturalnego i bardzo tani. Jego jedyną wadą jest przykry zapach, który jednak szybko ulatnia się, a do tego jest łatwy do zamaskowania. Oto mój przepis na tani i ekologiczny środek czyszczący o wielkiej mocy.

Będziesz potrzebować:
- 0,5 litra octu spirytusowego 10%
- 20 do 40 kropli zapachowego olejku eterycznego
- kilkanaście kropli nabłyszczacza do zmywarki lub kilka kropli płynu do naczyń
- butelkę z rozpylaczem (na przykład po fabrycznym środku czyszczącym)

Olejek eteryczny kupisz w drogerii lub aptece. Jego głównym zadaniem będzie zamaskowanie zapachu octu, chociaż niektóre z nich (drzewo herbaciane) mają również działanie odkażające. Wybierz dowolny wedle upodobania lub wymieszaj kilka. Dobrze nadają się olejek cytrynowy, sosnowy czy olejek z drzewa herbacianego.

Przygotowanie płynu jest bardzo proste. Do butelki z rozpylaczem wlewamy ocet, olejek eteryczny oraz nabłyszczacz lub płyn do naczyń. Zadaniem nabłyszczacza lub płynu do naczyń jest tylko zmniejszenie napięcia powierzchniowego, by rozpylony ocet nie zbierał się w kroplach, tylko pokrywał całą czyszczoną powierzchnię, więc nie przesadźmy z ilością. Nasz płyn wcale nie musi się pienić.

Zakręcamy butelkę i mieszamy. Gotowe. Stosujemy jak następuje:

Blaty kuchenne, zlewozmywaki i umywalki - spryskujemy, czekamy kilkanaście sekund i czyścimy gąbką. Nasz środek czyszczący poradzi sobie z plamami, tłuszczem oraz osadami z mydła.

Armatura - spryskujemy, czekamy zależnie od ilości kamienia na czyszczonych rzeczach od kilkunastu sekund do kilku minut. W przypadku dużej ilości kamienia można po paru minutach spryskać ponownie. Przecieramy gąbką i dokładnie spłukujemy.

Wanny - spryskujemy, czekamy kilkanaście sekund, czyścimy gąbką i dokładnie spłukujemy.

Uwaga. Środki czyszczące na bazie octu nie nadają się do czyszczenia powierzchni marmurowych ani aluminiowych.


Opracował Tomek


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/prowadzenie_domu/ekologiczny_srodek_czyszczacy_kuchnia_lazienka.shtml">EKOLOGICZNY ŚRODEK CZYSZCZĄCY DO KUCHNI I ŁAZIENKI</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/prowadzenie_domu/ekologiczny_srodek_czyszczacy_kuchnia_lazienka.shtml]EKOLOGICZNY ŚRODEK CZYSZCZĄCY DO KUCHNI I ŁAZIENKI[/url]


Powrót do:

[Prowadzenie domu] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców