Reklama

 

Designed by:




ZIOŁA I PRZYPRAWY: ANYŻEK

[Rozmiar: 55506 bajtów]

Anyżek to jednoroczna roślina zielna pochodząca z wschodnich rejonów basenu Morza Śródziemnego. Najstarsze wzmianki o anyżku pochodzą z Egiptu z około 1500 r. p.n.e. Do Polski sprowadzili go w średniowieczu benedyktyni.

Owoce anyżkowe mają działanie wykrztuśne (dlatego często są jednym se składników syropów na kaszel) rozkurczowe, moczopędne i wiatropędne. Pobudzają też laktację, odkażają na skórę a ich zapach odstrasza owady.

Olejek anyżowy jako środek smakowy i aromatyczny wykorzystywany jest w przemyśle spożywczym, perfumeryjnym, farmaceutycznym oraz spirytusowym.

Opracowała Ola

 


Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_anyzek.shtml">ZIOŁA I PRZYPRAWY: ANYŻEK</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/ziola_przyprawy_anyzek.shtml]ZIOŁA I PRZYPRAWY: ANYŻEK[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

 
Creative Hobby

Uwagi

(C) 2005-2011 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców