| Designed by: |
PRZEPIS NA LODY CYTRYNOWE I OWOCOWE
Zmrożone lody to najlepsze, czym możemy się ochłodzić w upalne letnie dni. Zachęcam do wypróbowania przepisów na lody z przedwojennej książki kucharskiej pt."Kosowska kuchnia jarska" z 1929 roku.
Lody owocowe
- /składniki:/
Owoce przetrzeć, zmieszać z syropem, wlać do formy i kręcić w maszynce do lodów. Z białek ubić pianę i dać ją do gęstniejącej masy, następnie wymieszać delikatnie lecz dokładnie i kręcić do zupełnego zmrożenia. Wyrzucić z formy.
Uwaga: Tak samo można przyrządzać lody ze świeżych soków owocowych. Również można do lodów śmietankowych zamiast mleka z wanilią dodać świeżych soków owoców, a szczególnie smaczne są lody poziomkowe tak przyrządzone.
Lody cytrynowe
- /składniki:
Zagotować syrop /z wody i cukru/, do kipiącego dodać skórkę obraną z 1 cytryny, przecedzić, oziębić, wcisnąć sok z cytryn, a z białek ubić pianę i dalej postępować jak wyżej.
Do lodów najodpowiedniejszym dodatkiem są andruty, w braku ich biszkopty lub pianki.
Uwaga: Wszystkie powyższe lody mogą być podawane ze świeżymi owocami, jak wiśnie, czereśnie, poziomki, maliny, morele i brzoskwinie. Owoce najlepiej dodawać do lodów bliskich zamrożenia i chwilę jeszcze kręcić, a także można obłożyć lody owocami.
Opracowała Ola
Przeczytaj też inne przepisy na lody i sorbety.
Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:
<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_lody_cytrynowe_owocowe.shtml">PRZEPIS NA LODY CYTRYNOWE I OWOCOWE</a>
albo na forum internetowe:
[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_lody_cytrynowe_owocowe.shtml]PRZEPIS NA LODY CYTRYNOWE I OWOCOWE[/url]
Powrót do:
Uwagi
(C) 2005-2011 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.
Polityka prywatności serwisu
w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com
Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców
