Reklama

Designed by:

PRZEPIS NA CIASTO DROŻDŻOWE NA STRUCLE I PLACKI

Przepis z 'Książki kucharskiej dla oszczędnych gospodyń' wydanej przed wojną (brak daty wydania) przez Towarzystwo Wydawnicze 'Bluszcz'. Książka z serii 'Życie praktyczne'. Kolejny przepis używany przez moją Babcię.

Garniec mąki /4 kwarty/ rozrobić 2 kwartami mleka /kwarta czyli 1 litr/, dodać 20 deka drożdży, rozrobionych w pół kwarcie mleka, wymieszać posypać mąką. Gdy ciasto podrośnie, posolić, dodać 8-10 żółtek /zależnie od wielkości/ ubitych z cukrem i białka ubite na pianę, 3 szklanki topionego masła, rodzynków, drobniutko pokrajanej skorki pomarańczowej, wanilji i cukru do smaku. Wyrabiać ciasto długo, dopóki od rąk nie odstaje. Niech raz jeszcze podrośnie. Ułożyć na wysmarowane masłem blachy, a gdy podrośnie wstawić w piec.

Z tak przygotowanego ciasta możemy zrobić placek; wtedy po wierzchu posypać go można siekanemi migdałami lub kruszonkami zrobionemi z cukru i świeżego masła z dodatkiem szczypty mąki.

To samo ciasto można na stolnicy rozciągnąć na palec grubo, posmarować powidłami, borówkami albo makiem sparzonym, utartym w donicy i zaprawionym cukrem, migdałami siekanemi i skórką pomarańczową. Posmarowane ciasto zwinąć, co utworzy struclę.

Można też na drożdżowem lub kruchem cieście ułożyć gęsto śliwki przekrajane (aby pestki odrzucić), posypane cukrem i cynamonem, co nam da placek ze śliwkami.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_ciasto_drozdzowe_strucle_placki.shtml">PRZEPIS NA CIASTO DROŻDŻOWE NA STRUCLE I PLACKI</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_ciasto_drozdzowe_strucle_placki.shtml]PRZEPIS NA CIASTO DROŻDŻOWE NA STRUCLE I PLACKI[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców