Reklama

Designed by:

PRZEPIS NA BISZKOPT

Składniki:
  • 8 jajek
  • 2 szkl. cukru
  • 1 szkl. mąki
  • 1 szkl. mąki ziemniaczanej

Jaja wbijamy do garnka, który wkładamy do drugiego, większego garnka z wodą na dnie i umieszczamy na małym ogniu (uwaga woda z większego garnka nie może dotykać tego, w którym są jajka). Podczas, gdy woda w dolnym garnku się gotuje, ubijamy jajka mikserem ręcznym, dosypując powoli cukier. Ubijamy przez 10-15 minut, do czasu aż masa jajeczno-cukrowa zacznie sztywnieć. Wtedy zdejmujemy garnek znad pary wodnej, powoli dodajemy obie przesiane i wymieszane ze sobą maki i bardzo delikatnie mieszamy. Wlewamy do tortownicy (nasmarowanej tłuszczem i obsypanej kaszką ryżową, taką jak dla dziecka lub jeśli kto nie ma zwykłą bułką tartą) i wkładamy do piekarnika nagrzanego do temperatury 190°-200°C na około pół godziny. Biszkopta sprawdzamy delikatnie patyczkiem czy dobry, jeśli po wbiciu nic się do niego nie przykleja to możemy wyłączyć piekarnik.

Istnieje też szkoła wlewania do ciasta biszkoptowego do dużej tortownicy niczym nienasmarowanej. Daje to ten efekt, że upieczony biszkopt przykleja się do ścianek tortownicy i trzeba go delikatnie odciąć od niej nożem tak, żeby nie uszkodzić ciasta. Może pracy ciut więcej, ale za to brzegi biszkoptu wolne są całkowicie od dodatkowych posypek, nawet tak delikatnych jak kaszka ryżowa.

Upieczone ciasto wyjmujemy z piekarnika (uwaga na przeciągi, bo może siąść) i odwracamy dnem do góry nad dużym talerzem do ciast, tak by górą biszkoptu po upieczeniu było jego dno, wtedy wierzch będzie równy.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_biszkopt.shtml">PRZEPIS NA BISZKOPT</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_biszkopt.shtml]PRZEPIS NA BISZKOPT[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców