Reklama

Designed by:

KARP SMAŻONY

Zanim weźmiemy się za smażenie karpia musimy zadecydować, czy będziemy dzielić ją na dzwonka i męczyć się z ościami na talerzu, czy wprzód odfiletujemy rybę i podzielimy na cząstki o mniej kuszącym kształcie, ale za to bez ości.

Rybę przed wypatroszeniem pozbawiamy głowy i dokładnie myjemy. Żeby karp się nie ślizgał, kładziemy go na suchej desce lub szmatce. Jedną ręką trzymamy tułów, w drugą bierzemy ostry nóż i tniemy wzdłuż kręgosłupa od głowy do ogona. Nóż prowadzimy tuż przy samym kręgosłupie. Później układamy rybę na stole powierzchnią, od której odcięliśmy filet i drugim cięciem noża od głowy, wzdłuż kręgosłupa, odcinamy drugi płat mięsa.

Aby pozbawić karpia ości kładziemy go skórą w dół i tniemy nożem od strony grzbietowej.

Jeśli chcemy karpia bez skóry, to lepiej nie czyścić go z łusek, bo skóra staje się słabsza i łatwo się rwie przy odcinaniu jej od mięsa.

Skórę oddzielamy od głowy do ogona podcinając mięso ostrym nożem pochylając go ukośnie w stronę skóry.

Rybę, którą chcemy porcjować w dzwonka musimy wypatroszyć bez rozcinania brzucha. Dzwonka krajemy prostopadle do kręgosłupa, w poprzek ryby, przecinając mięso i ości. Dzwonka powinny mieć około 2,5 cm, w zależności od grubości ryby.

Przygotowaną rybę solimy i doprawiamy pieprzem. Następnie panierujemy w mące, jajku i bułce tartej i smażymy na oliwie.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/karp_smazony.shtml">KARP SMAŻONY</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/karp_smazony.shtml]KARP SMAŻONY[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców