Reklama

Designed by:

CHLEB DOMOWY - DROŻDŻOWY, NA ZAKWASIE I Z MASZYNY DO PIECZENIA CHLEBA

Jeśli uświadomisz sobie, że przez wieki pieczenie chleba było jedną z podstawowych czynności, którymi zajmowano się w kuchni, samodzielne zabranie się za szykowanie pachnących bochenków wyda Ci się dość łatwą sprawą. Skoro kiedyś nie stanowiło to specjalnego problemu, dlaczego dziś miałoby być inaczej. Kupowanie codziennie świeżego pieczywa w pobliskim sklepiku jest co prawda dość wygodne, ale smak chleba pieczonego wg tradycyjnych przepisów nie da się w żaden sposób porównać z tym sklepowym.

By samemu upiec chleb potrzeba tak niewiele - mąka, woda, sól i drożdże. Dodając do tego trochę czasu i pracy otrzymujemy smaczny chleb. Lauren Chattman w książce "Domowy wypiek chleba" rzeczowo i bardzo przystępnie omawia jak dobrać właściwie składniki, objaśnia tajniki kolejnych etapów pieczenia chleba i wreszcie dzieli się z czytelnikami całą masą przepisów na różne rodzaje pieczywa.

To fascynująca lektura dla każdego domowego piekarza, a także kopalnia wiedzy dla tych, którzy dopiero chcieliby zacząć swą przygodę z domowym chlebem. Książka zawiera całą masę porad dotyczących doboru i przechowywania mąki, drożdży, właściwego przygotowania dodatków do chleba takich jak ziarna, rodzynki czy orzechy, wyrabiania i rośnięcia ciasta, formowania bochenków i wiele innych. Jako osoba lubiąca i piekąca w domu chleb, studiowałam tą książkę z wielkim zaciekawieniem i przyjemnością.

Całość podzielona jest na dwie główne części. Pierwsza zawiera m.i. omówienie różnych rodzajów maki i drożdży, porady dotyczące wyrabiania, wyrastania i pieczenia. W drugiej omówione są kolejno różne rodzaje chleba: chleb na zaczynie drożdżowym, na zakwasie, płaskie pieczywo drożdżowe, chleb pełnoziarnisty oraz pieczywo z domowych maszyn do pieczenia chleba.


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/chleb_domowy_drozdzowy_na_zakwasie_z_maszyny.shtml">CHLEB DOMOWY - DROŻDŻOWY, NA ZAKWASIE I Z MASZYNY DO PIECZENIA CHLEBA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/chleb_domowy_drozdzowy_na_zakwasie_z_maszyny.shtml]CHLEB DOMOWY - DROŻDŻOWY, NA ZAKWASIE I Z MASZYNY DO PIECZENIA CHLEBA[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców