Reklama

Designed by:

BOŻE NARODZENIE KROK PO KROKU

Przed nadejściem świąt Bożego Narodzenia trzeba już zawczasu i na wszystkich płaszczyznach przygotować się do ich uroczystego obchodzenia. Warto sobie zaplanować krok po kroku to nasze świętowanie, tak żeby nic nie utracić z tych wyjątkowych dni.

Ale zanim Boże Narodzenie jest jeszcze cały grudzień i adwent. Pamiętajmy o kalendarzu adwentowym dla dzieci. Taki z czekoladkami możemy kupić w sklepie na każdy dzień radosnego oczekiwania, ale możemy dziecku radość i dać mu adwentowy kalendarz kolorowankę lub słodki adwentowy kalendarz z cukierkami. Pamiętajmy też o lampionach roratnich.

Ozdoby na choinkę i świąteczne dekoracje do mieszkania trzeba zacząć szykować najpóźniej na początku adwentu. Zastanów się jaki styl dekoracji będzie królował w Twoim domu. Zrób dokładny przegląd zeszłorocznych świecidełek i sprawdzając po kolei bombki, lampki na choinkę i wszystkie inne ozdoby. Zadecyduj, czy i których z nich będziesz potrzebować w tym roku i dokonaj potrzebnych konserwacji. Upiecz pierniczki do powieszenia na choince. Zrób z masy solnej świąteczne ozdoby i zabawki, aniołki oraz papierowe ozdoby choinkowe.

Choinkę ubiera się tradycyjnie w wigilijny poranek, więc do tego czasu wszystko musi być przygotowane.

Warto zadbać też o muzyczna oprawę świąt Bożego Narodzenia. Przygotuj kolędy i pastorałki do wspólnego śpiewania przy choince - teksty i nuty, jeśli grasz na instrumencie. Przećwicz granie, żeby w święta skupić się przede wszystkim na kontemplacji śpiewanych kolęd niż na trosce o ich techniczne wykonanie. Przygotuj też do słuchania płyty z kolędami.

Wypierz, nakrochmal i wyprasuj biały obrus. Musisz mieć też sianko do położenia pod obrus. Oczywiście pamiętaj o przygotowaniu dodatkowego nakrycia dla niespodziewanego gościa.

Przygotuj dla bliskich świąteczne prezenty i podarki. Nie czekaj z tym zbyt długo. Im bliżej świąt tym i kolejki w sklepach będą większe i ceny wyższe. Jeśli chcesz robić świąteczne zakupy przez internet nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Ze względu na gorący okres terminy dostaw mogą być dłuższe.

Szykując świąteczne podarki pamiętaj, że Twoim bliskim wiele radości sprawią własnoręcznie wykonane przez ciebie prezenty. Dla dzieci mżesz wykonać na drutach lalkę lub pajacyka, lub na szydełku ubranka dla barbie. Zobacz też inne pomysły na proste robótki na drutach i szydełku. Może Cię coś zainspiruje...

Dorosłej osobie możesz sprawić radość wykonując szkatułki zdobione techniką serwetkową (decoupage). Nastolatce możesz przygotować szydełkową bransoletkę lub bransoletkę z muliny.

Zaplanuj świąteczne menu i zrób dokładną listę potrzebnych rzeczy. Dzięki temu oszczędzisz czas na zakupach i będziesz go mogła spożytkować dużo ciekawiej niż przepychając się z wypchanym wózkiem przez zatłoczone alejki w hipermarketach.

Polska tradycja wymaga, aby w wigilijny wieczór na stole znalazło się 12 świątecznych potraw na pamiątkę 12 apostołów. W zależności od regionu Polski zestaw dań różni się nieco od siebie, ale zasady jego komponowania są wszędzie te same. Pamiętaj więc, że wieczerza wigilijna jest posiłkiem postnym dlatego na stół nie podajemy:

  • mięsa
  • wędlin
  • alkoholu

W dawnych czasach zalecano też, by wigilijne ciasta, ze względu na wymagany post, nie zawierały jaj, mleka, śmietany i kremów, jednak dziś mało kto przestrzega tych zaleceń.

Do dań powszechnie podawanych w Polsce na wigilię należą

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/boze_narodzenie_krok_po_kroku.shtml">BOŻE NARODZENIE KROK PO KROKU</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/boze_narodzenie_krok_po_kroku.shtml]BOŻE NARODZENIE KROK PO KROKU[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców