Reklama

Designed by:

BANKOWOŚĆ ELEKTRONICZNA

Jedną z rzeczy, które najbardziej podobają mi się w XXI, wieku jest bankowość elektroniczna. I to elektroniczna radykalnie, ponieważ dwa lata temu zamknąłem konto w tradycyjnym banku i przeszedłem całkowicie na jeden z banków internetowych. Szczerze polecam taki krok w nowoczesność, gdyż korzyści z niego płynące są niezaprzeczalne:

- Banki internetowe z uwagi na brak tradycyjnych oddziałów ponoszą mniejsze koszty. Dzięki temu środki na koncie są zazwyczaj lepiej oprocentowane niż w bankach tradycyjnych, a kredyty tańsze.

- Przelewy są darmowe lub znacząco tańsze od tych realizowanych "w okienku". Do tego nie trzeba stać w kolejce, wśród tłumu pokasłujących lub przepychających się osób.

- Wszystko załatwisz nie ruszając się z domu. Umowę o prowadzenie rachunku dostaniesz pocztą i odeślesz ją do banku po podpisaniu, lub też zostanie ona dostarczona za pośrednictwem firmy kurierskiej. Również limit kredytowy załatwisz z własnego fotela - wniosek o kredyt wypełnisz za pomocą komputera, a w celu podpisania umowy odwiedzi Cię pełnomocnik banku.

- Moim zdaniem, przeciętny konsultant telefoniczny jest znacznie lepiej zorientowany w ofercie swego banku od przeciętnej "panienki z okienka".

- Nie będziesz płacić co miesiąc za prowadzenie rachunku, wyciągi bankowe czy zestawienia transakcji na kartach. Dostęp do historii transakcji na rachunku masz w każdej chwili z własnego komputera. A do tego, zgodnie z obecnie obowiązującym prawem bankowym, potwierdzenie transakcji wydrukowane z elektronicznego serwisu banku jest ważne, i nie wymaga podpisu ani pieczęci banku. Sam już kilka razy przedstawiałem takie potwierdzenia i zawsze były honorowane.

- Transakcje zlecane przez internet są bezpieczne. Przelewy wymagają autoryzacji za pomocą tokena (małe urządzonko elektroniczne), listy haseł jednorazowych lub kodu przesłanego SMS-em na Twoją komórkę. Dzięki temu, Twoje pieniądze są bezpieczne, nawet w przypadku włamania się hakerów na Twój komputer.

Moim skromnym zdaniem, przyszłość należy do bankowości internetowej. Nikt mnie już nie namówi na dobrowolną wizytę w oddziale jakiegokolwiek baku tradycyjnego. Wolę wygodny fotel we własnym mieszkaniu.

Opracował Tomek


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/finanse/bankowosc_elektroniczna.shtml">BANKOWOŚĆ ELEKTRONICZNA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/finanse/bankowosc_elektroniczna.shtml]BANKOWOŚĆ ELEKTRONICZNA[/url]


Powrót do:

[Finanse domowe] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców