Reklama

Designed by:

FINANSE DOMOWE

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że popularność naszego serwisu oraz wartość merytoryczna artykułów z działu Finanse domowe zostały docenione przez mBank - największy polski bank internetowy, który przyznał w dniu 06.01.2006 Kurze Domowej ;-) tytuł Partnera Miesiąca. Ciesząc się z zaufania, którym nas obdarzono, pragniemy zachęcić do lektury artykułów w naszym dziale finansowym.

Jak najtaniej wyremontować mieszkanie - Sprawdzone sposoby na zrobienie remontu mieszkania bez narażania się na bankructwo.

Jak zaoszczędzić na rozmowach telefonicznych? - Zapewne, jak większość Polaków, masz telefon stacjonarny. Zapewne, jak większość Polaków, płacisz co miesiąc spore rachunki za rozmowy. Nie wiem jednak, czy zdajesz sobie sprawę, że rachunki mogą być znacząco niższe bez skracania czasu rozmów?

Jeśli oszczędzać to realnie - Czy za 300 zł comiesięcznych oszczędności możemy uzyskać 5 000 zł emerytury? Na to liczą doradcy finansowi proponujący klientom plany systematycznego oszczędzania – taką symulację całkiem niedawno widziałem w jednym z programów telewizyjnych. Tymczasem do realizacji ambitnego emerytalnego celu potrzeba nie 300 a blisko 1400 zł miesięcznie.

Delete, czyli jak uprościć sobie życie - Zarządzanie czasem powstało, by upchać jak najwięcej rzeczy w i tak już zapchany zadaniami dzień. Nie masz takiego wrażenia? Zamiast zarządzać i optymalizować, zacznij kasować z życia to, co nieistotne.

Ecodriving - Czyli w jaki sposób oszczędnie i bezpiecznie jeździć samochodem.

Kontroluj wydawanie impulsywne - Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że w ogromnej ilości wypadków podczas dokonywania różnorakich zakupów kierują Tobą emocje a nie zdrowy rozsądek?

Kredyt studencki a koncepcja niezależności finansowej - Obecnie prawie każdy student może wziąć Preferencyjny Kredyt Studencki, dzięki któremu może rozpocząć proces budowania Finansowej Niezależności. Warunki na jakich kredyt jest przyznawany są po prostu nadzwyczajne, czy też jak sama nazwa kredytu wskazuje - preferencyjne!

Jak skutecznie obniżać zużycie paliwa - Artykuł przedstawia techniki jazdy i sposoby na oszczędną jazdę samochodem. Opisuje i wyjaśnia zasady bezpiecznego i oszczędnego podróżowania

Doradca finansowy nie zastąpi Twojej wiedzy - Firmy doradztwa finansowego jak Expander, Open Finance czy Xelion pomagają swoim klientom w zaciągnięciu kredytu lub korzystnym ulokowaniu oszczędności. To ich rola i wypełniają ją dobrze. Czy jednak zaspokajają w pełni potrzeby wszystkich?

Karta kredytowa: Jak odzyskać opłatę za nieterminową spłatę - Jakiś czas temu dopadła mnie skleroza i zapomniałem spłacić w terminie zadłużenie na karcie kredytowej. Oczywiście bank łupnął odsetki oraz prowizję 50 zł za brak spłaty minimalnej w terminie. O ile odsetki są bezsporne, o tyle prowizja jest nielegalna mimo iż wiele banków ma ją w swoich cennikach. Na szczęście można spróbować ją odzyskać.

Czy na kredycie mieszkaniowym można zarobić? - Boom na kredyty mieszkaniowe trwa w najlepsze. Z roku na rok wartość udzielanych kredytów rośnie o kilkadziesiąt procent. Banki wręcz biją się o klienta. Czy można wykorzystać tę sytuację i zarobić biorąc kredyt mieszkaniowy?

Kredyt refinansowy - Przez ostatnie kilkanaście miesięcy warunki, na których udzielane są kredyty mieszkaniowe znacznie się poprawiły. W naszym artykule znajdziesz informacje jak zmienić drogi kredyt mieszkaniowy na znacznie tańszy.

Kredyt mieszkaniowy - słowniczek - Wyjaśnienie trudniejszych pojęć związanych z kredytami mieszkaniowymi.

Po co mi karta kredytowa? - Porady dotyczące wyboru karty kredytowej oraz korzystania z "plastikowego pieniądza".

Jak wybrać kredyt mieszkaniowy czyli hipoteczny - Konkretne sugestie na co zwrócić uwagę wybierając wariant spłaty kredytu i porównując oferty różnych banków.

Wielka siła drobnych oszczędności - Popularne przysłowie mówi "ziarnko do ziarnka, zbierze się miarka". Czy jednak zdajesz sobie sprawę z tego, jak wielkie oszczędności można poczynić na drobiazgach?

Oszczędzamy czas na zakupach - Z tego tekstu dowiesz się jak szybko i sprawnie zrobić zakupy, nie wydając przy tym majątku na rzeczy niepotrzebne i nie zapominając o kupnie rzeczy niezbędnych. Praktyczne sposoby na poprawę pamięci i oszczędność czasu.

Bankowość elektroniczna - Jest XXI wiek, więc czas skończyć z oczekiwaniem w kolejkach do okienka tradycyjnego banku.

Dlaczego warto oszczędzać na kontach oszczędnościowych

Oszczędzanie - Bezpieczne oszczędzanie na lokatach bankowych - o czym warto wiedzieć?


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców