Reklama

Designed by:

POMOCE NAUKOWE - DODAWANIE PISEMNE

Sprawne wykonywanie rachunków wymaga ćwiczeń. Nasze starsze Czytelniczki i Czytelnicy pamiętają zapewne z dzieciństwa długie godziny spędzone na liczeniu "słupków" czyli ćwiczeniu pisemnego dodawania i odejmowania. Dlatego też nie mają problemów z liczeniem gdy pod ręką nie ma kalkulatora czy innej maszyny liczącej. Tymczasem współczesne dzieci mają wiele problemów z rachunkami. Wszechobecność kalkulatorów rozleniwia i zdarzają się trzecio czy nawety czwartoklasiści, którzy dodają liczby za pomocą palców...

Dlatego przygotowaliśmy specjalne arkusze do ćwiczenia dodawania pisemnego. Poniżej można popbrać 5 zestawów łatwych ćwiczeń na dodawanie liczb do 100, oraz 5 nieco trudniejszych z liczbami do 1000. W każdym zestawie znajduje się 100 słupków do podsumowania, podzielonych na strony po 25 przykładów. Na ostatniej zaś stronie umieściliśmy tabelki z wynikami dodawania uporządkowanymi w taki sposób, że sprawdzenie pracy naszego dziecka potrwa zaledwie kilka sekund.

dodawanie

Aby pobrać poszczególne zestawy ćwiczeń proszę kliknąć w link, a następnie w niebieski przycisk "Pobierz" po prawiej stronie u góry.

Dodawanie od 1 do 100 zestaw 1

Dodawanie od 1 do 100 zestaw 2

Dodawanie od 1 do 100 zestaw 3

Dodawanie od 1 do 100 zestaw 4

Dodawanie od 1 do 100 zestaw 5

Dodawanie od 1 do 1000 zestaw 1

Dodawanie od 1 do 1000 zestaw 2

Dodawanie od 1 do 1000 zestaw 3

Dodawanie od 1 do 1000 zestaw 4

Dodawanie od 1 do 1000 zestaw 5

Opracował Tomek


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/pomoce_naukowe_dodawanie_pisemne.shtml">POMOCE NAUKOWE - DODAWANIE PISEMNE</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/pomoce_naukowe_dodawanie_pisemne.shtml]POMOCE NAUKOWE - DODAWANIE PISEMNE[/url]


Powrót do:

[Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców