Reklama

Designed by:

LALECZKI I MOTYLKI Z PATYCZKÓW PO LODACH

Patyczki po lodach, wspomnienie ciepłych dni, to dobry pretekst do wiosennej zabawy. Z takich patyczków wyczarujemy dziś laleczki i motylki na patyku.


Aby zrobić laleczki potrzebne są:
 • patyczki po lodach
 • kolorowa bibuła
 • arkusze filcu lub skrawki tkanin
 • klej, nożyczki
 • Dodatkowo, do zrobienia motylków potrzebne są też:
 • kawałek tektury lub plastiku (np. wieczko z pudełka po lodach)
 • patyki do szaszłyków
 • Najpierw rysujemy flamastrem buzię, a z filcu wycinamy włosy i grzywkę. Przyklejamy włosy z tyłu, a grzywkę z przodu patyczka.

  Owijając dookoła patyczka pasek bibuły robimy bluzeczkę.

  Z filcu wycinamy dwa trapezy - spódniczki i przyklejamy z obu stron patyczka. Możemy też dokleić szalik, kołnierz, kwiatek we włosach... Z paseczka filcu formujemy rączki.

  Laleczki gotowe! Za chwilę dodamy im skrzydeł!

  Z kartonu lub kawałka plastiku wycinamy kształt skrzydeł. Z obu stron przyklejamy filc i przycinamy do odpowiedniego kształtu. Przyklejając "tylną " warstwę filcu, pamiętajmy o wklejeniu pod nią patyczka.

  Skrzydełka ozdabiamy i przyklejamy do laleczki. Gdy klej wyschnie możemy rozweselić motylkiem doniczkę lub wazon :)

  Pomysł, wykonanie i zdjęcia: Joanna, mama Ali i Antosia, autorka bloga z kreatywnymi zabawami dla dzieci A tak się bawimy!

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/laleczki_motylki_z_patyczkow_po_lodach.shtml">LALECZKI I MOTYLKI Z PATYCZKÓW PO LODACH</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/laleczki_motylki_z_patyczkow_po_lodach.shtml]LALECZKI I MOTYLKI Z PATYCZKÓW PO LODACH[/url]


  Powrót do:

  [Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców