Reklama

Designed by:

JAK ZROBIĆ STATEK PIRACKI Z TEKTUROWYCH OPAKOWAŃ PO JAJKACH

Czasem ma się ochotę, by rzucić to wszystko i popłynąć gdzieś daleko, odwiedzić nieznane morza i przeżyć fantastycznie przygody. Nic prostszego! Zaproponuj swojemu dziecku wykonanie papierowego statku i popłyńcie razem z piratami gdzieś poza horyzont :-)


By zrobić piracki (lub inny) statek, będzieci potrzebować:
 • tekturowe opakowanie po jajkach,
 • dwa patyczki lub chińskie pałeczki,
 • gruby papier na żagle,
 • nożyczki,
 • farby,
 • pędzel,
 • pistolet do klejenia na gorąco lub plastelina.
 • Kadłub statku wykonaj odcinając wieczko i zamknięcie od tekturki po jajkach. Daj dziecku farby i niech pomaluje go, jak tylko ma ochotę. Gdy farba porządnie wyschnie, trzeba przygotować otwory pod maszty. Na naszym statku za maszty robiły dwie chińskie pałeczki, lecz równie dobrze możecie poszukać na spacerze jakichś prostych patyków i użyć ich zamiast pałeczek.

  Teraz przyda się klej na gorąco. Maszty same z siebie będą się kiwać na boki, a będą przecież musiały wytrzymać niejeden sztorm, dlatego umocuj je porządnie klejem na gorąco z wierzchu i od spodu.

  Jeśli nie masz pistoletu do klejenia, możesz użyć zamiast niego plasteliny. Nie będzie to tak stabilna konstrukcja, ale maszt nie będzie chociaż latał na boki. Plasteliną masz usztywniamy tylko od spodu.

  Teraz wytnij z papieru żagle. Zrób w nich po dwa otwory na górze i na dole i wsuń na maszty.

  To wszystko. Zbierz załogę i ruszaj w nieznane :-) Ahoj!

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/dzieci/jak_zrobic_piracki_statek_z_tekturowych_opakowan_po_jajkach.shtml">JAK ZROBIĆ STATEK PIRACKI Z TEKTUROWYCH OPAKOWAŃ PO JAJKACH</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/dzieci/jak_zrobic_piracki_statek_z_tekturowych_opakowan_po_jajkach.shtml]JAK ZROBIĆ STATEK PIRACKI Z TEKTUROWYCH OPAKOWAŃ PO JAJKACH[/url]


  Powrót do:

  [Dzieci i rodzina] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców